Zapraszam także tutaj:

wtorek, 30 października 2012

Peeling skóry głowy - dlaczego warto go robić?


Dziś wpis dotyczący peelingu skóry głowy.


  Na czym polega peeling skóry głowy?   

Podobnie jak w przypadku peelingu całego ciała, polega on na ścieraniu martwego naskórka i pozbywaniu się zanieczyszczeń. Również skóra głowy wymaga od czasu do czasu odświeżenia i oczyszczenia. Jest to bardzo istotne z kilku względów:
  • ścierając martwy naskórek, przygotowujemy skórę głowy do stosowania wcierek i innych preparatów - dzięki peelingowi ich działanie może być lepsze, gdyż zawarte we wcierkach substancje mogą zostać łatwiej przyswojone przez skórę głowy
  • peeling daje świetne uczucie odświeżenia - warto go wykonywać w przypadku, kiedy odczuwamy swędzenie, zauważymy szybsze przetłuszczanie lub łuszczenie się skóry głowy. Uwaga: peeling nie zawsze załatwi sprawę - jeśli mimo stosowania go stan twojej skóry głowy cię niepokoi, warto udać się do dermatologa, gdyż mogą być to objawy poważniejszego schorzenia.
  • wykonując peeling, jednocześnie robimy masaż skalpu, który jest bardzo ważny - poprawia ukrwienie skóry głowy, odżywiając i dotleniając cebulki
  • oczyszczając skórę głowy, dbamy o odpowiednią pracę gruczołów łojowych

 

  Kiedy powinniśmy wykonywać peeling skóry głowy?  

Peeling taki powinno się wykonywać raz na 1-2 tygodnie, a w szczególności kiedy:
 
- mamy skłonności do łupieżu
- czujemy, że nasza skóra głowy się łuszczy
- nasza skóra produkuje zbyt wiele sebum, włosy szybciej się przetłuszczają
- kiedy zamierzamy stosować wcierki i inne kuracje dla skóry głowy
 
 

  Jak wykonać peeling?   

Najlepiej użyć do tego cukru, ewentualnie kaszy, płatków owsianych lub ziareken kawy. Ja polecam opcję z cukrem, gdyż na pewno nie będzie problemu z wypłukaniem go z włosów :) Łyżkę cukru należy dodać do niewielkiej ilości szamponu lub odżywki, a następnie przez 2-3 minuty delikatnie masować wilgotny skalp. Ważne, aby robić to bardzo delikatnie! - nie szarpać ani nie trzeć zbyt mocno. Należy także pilnować, aby peeling wykonywać bezpośrednio na skórze, a nie na włosach u nasady (przy długich włosach nie jest to takie proste...). Następnie dokładnie spłukać lub po prostu umyć włosy.
 
 
Bardzo polecam robienie takiego peelingu. Stosuję go od początku włosomaniactwa i bardzo sobie to chwalę, uwielbiam uczucie odświeżenia, jakie pozostawia :)
 
 
Ostatnio czuję jakiś deficyt pomysłów na nowe posty, więc pomyślałam, że spytam Was o radę - może jest coś, o czym chciałybyście przeczytać na moim blogu, o coś zapytać, czegoś się dowiedzieć? W miarę swoich możliwości chętnie podejmę taki temat :)
 
 
Pozdrawiam serdecznie!
Klaudia

5 komentarzy:

  1. muszę przyznać, ze nie robiłam nigdy takiego peelingu. nie odczuwałam potrzeby, ale chyba spróbuję, żeby ocenić jak to jest. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też nie robiłam, kiedyś muszę spróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeszcze o tym nie słyszałam :)))

    Jutro będzie mój pierwszy raz :D

    OdpowiedzUsuń
  4. kocham cukrowy peeling skóry głowy ;) od razu takie super uczucie ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Peeling to bardzo fajna sprawa należy jednak uważać z częstotliwością wykonywania go oraz z wykonywaniem - zbyt silne masowaniem skóry głowy może nam ją naprawdę mocno podrażnić i zdrapać całą warstwę ochronną.
    Muszę przyznać że peeling cukrowy mi również odpowiada najbardziej :)

    Pozdrawiam i zapraszam do siebie malajkaa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...