Zapraszam także tutaj:

piątek, 15 czerwca 2012

Jak wybierać gumki i inne ozdoby do włosów?

Każdy potrzebuje gumki czy spinki do włosów. To, jakich akcesoriów używamy, ma ogromny wpływ na kondycję włosów - nieodpowiednią fryzurą lub gumką można wyrządzić bardzo wiele szkód. Na co zwracać uwagę, wybierając akcesoria do włosów, aby były dla nich bezpieczne?

Przede wszystkim należy pamiętać, że nadmierna stylizacja na ogół włosom nie służy. Stosując więc różnego rodzaju ozdoby, należy zachować umiar i zdrowy rozsądek :) Należy wiedzieć, że każdorazowe związanie włosów czy spinanie ich spinką grozi ich połamaniem lub wyrwaniem, zwłaszcza, jeśli używamy ozdób mających metalowe części. Związywanie ich więc na co dzień w kucyka czy zbyt ciasnego koka może doprowadzić do ich poważnego uszkodzenia, zwłaszcza na wysokości uszu. Najbardziej odpowiednią dla włosów fryzurą jest warkocz lub luźny koczek, nie służą im natomiast wyżej wspomniane kucyki i wszelkie ciasne upięcia. Włosów nigdy nie należy też mocno związywać gumką ani poprawiać kucyka, łapiąc za jego dwie części i podciągając gumkę do góry.

Wybierając akcesoria, należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, aby były możliwie najbardziej delikatne i nie zawierały elementów, w które włosy mogłyby się wplątać. Wyrzucamy więc od razu wszystkie recepturki, których chyba nie da się ściągnąć, nie wyrywając przy tym połowy włosów ;/ Należy też ograniczyć używanie tego typu gumek:Dużo lepszym rozwiązaniem jest stosowanie gumek takich - miękkich, materiałowych:


Kolejnym dobrym pomysłem, zwłaszcza dla długich włosów, jest duża, satynowa gumka, idealna do związania włosów w luźny kok - taka na pewno włosów nie wyrwie i nie zgniecie :)


Sprawa jest nieco trudniejsza, jeśli chodzi o spinki, które najczęściej są wykonane z metalu, a ponadto włosy często się w nie wplątują i łatwo je urwać przy odpinaniu. Najlepiej ograniczyć ilość spinek do minimum, a najlepiej w ogóle z nich zrezygnować. Jeśli jednak potrzebujesz spinek, wybieraj plastikowe, a nie metalowe i zwracaj uwagę na to, by nie spinały włosów zbyt mocno. Problem mogą mieć też miłośniczki upięć z użyciem ozdób podobnych do spinki przedstawionej poniżej - takie fryzury lepiej zastąpić lużnym koczkiem z użyciem materiałowej gumki.
(zdjęcia znalezione w Google Grafika)

Choć upinanie włosów może stwarzać problem, zachęcam do ich związywania, zwłaszcza w domu. Luźny koczek lub warkocz skutecznie chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, ocieraniem się o ubrania i nadmiernym rozdwajaniem. Należy po prostu pamiętać o tym, aby zawsze obchodzić się z włosami delikatnie, stosować odpowiednie akcesoria i uważać na to, by ich nie powyrywać podczas związywania lub rozwiązywania ;)

Pozdrawiam serdecznie,
Klaudia

1 komentarz:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...