Zapraszam także tutaj:

wtorek, 31 lipca 2012

Interpretacja wyników ankiety

Od jakiegoś czasu na moim blogu można było głosować w ankiecie, której pytanie brzmiało: Jakie rodzaje artykułów interesują Cię najbardziej? Ankieta miała na celu "zbadanie rynku", to znaczy, chciałam sprawdzić, jakiego rodzaju informacji najbardziej poszukujecie, abym wiedziała, o czym mam najczęściej pisać na blogu :) Dziękuję bardzo wszystkim, którzy zagłosowali.

Spójrzmy na wyniki:


Jak widać, dużą przewagę głosów wygrały posty dotyczące pielęgnacji włosów.

Hmm... zasadniczo właściwie wszystkie punkty tej ankiety dotyczą pośrednio pielęgnacji włosów i osobiście uważam, że wszystkie są równie ważne - stąd też zadziwiło mnie, że zdrowe odżywianie miało tak mało głosów.

Nie należy zapominać o tym, że dbanie o włosy powinno mieć charakter kompleksowy, tj. obejmować wiele aspektów pielęgnacji, w tym zdrowe odżywianie, stosowanie odpowiednich kosmetyków, ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Możemy stosować najlepsze preparaty, ale co z tego, jeśli co dzień będziemy katować włosy prostownicą albo suszarką? Możemy brać najlepsze suplementy, ale jak mają nam pomóc, kiedy szarpiemy włosy przy rozczesywaniu albo myjemy je zbyt mocnym szamponem? Podobnie jest ze zdrowym odżywianiem - punktem, który często jest pomijany, a jednak bardzo ważny. Zasada jest prosta: nasze włosy są tworzone głównie ze składników, które przyjmujemy w postaci pokarmu. Jeśli więc odpowiednio się odżywiamy, nasze włosy same z siebie rosną mocne i zdrowe, a jeśli nie dostarczamy im odpowiedniej ilości cennych substancji, stają się słabe i cienkie. Dlatego zdecydowanie warto jest zainteresować się kwestią zdrowego odżywiania, bo jest to niesłychanie ważne - nie tylko dla włosów, ale także dla paznokci, cery oraz naszego zdrowia. Dlatego też postanowiłam napisać ten post, aby zwrócić uwagę na ten aspekt pielęgnacji i będę zachęcać do tego, aby zwracać większą uwagę na to, co się je :)


Pozdrawiam serdecznie,
Klaudia

1 komentarz:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...